Spelregel onder de loep - Hoog op doel!

Nieuws
Maandag 3-9
 
Spelregels - altijd aanleiding tot discussie. Hoe zit het? We nemen wat spelregels onder de loep die tot nogal wat discussie blijken te leiden. Afgelopen weekend nog bij de oefenwedstrijden en dat leidt tot onbegrip tussen spelers en arbitrage, dat willen we toch niet!


Een schot hoog op doel afgekeurd - gevaarlijk spel!
Spelers en coaches reageren geïrriteerd! "Dat mag altijd!" "Dan moeten ze maar niet in de baan gaan staan!".


 
Hoe zit het nu echt. De spelregels zeggen dat je hoog op doel mag slaan, zelfs al gaat hij net naast...maarrrrr….als spelers terecht een ontwijkende beweging moeten maken dan is zelfs met een schot op doel sprake van gevaarlijk spel. Dat geldt niet voor spelers die op de doellijn gaan staan of in de baan van het schot springen. Een schot op doel kan dus worden afgekeurd. Bij strafcorners gelden afwijkende regels. 


Waar vind je het: Artikel 9.7/9.8 en strafcorner specifiek in 13.3

 
Arbitrage